Żwirek dla kota

Posted by admin on December - 15 - 2018
Żwirek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla zwierząt
W każdym domu, gdzie jest kot, musi znaleźć się także koci żwirek. Koty na ogół załatwiają się w kuwetach, wtedy piecza nad nimi jest mniej problematyczna niż gdy posiadamy psa. W kuwecie powinna być przechowywana odpowiednia substancja, która będzie asymilować to, co wydala kociak. Kiedyś posiadacze kotów wypełniali kuwetki takimi mieszaninami jak trociny, ziemia lub odpadki makulaturowe. Niestety są to materiały, które sprawiają, iż mycie i opróżnianie są bardzo nieprzyjemne, a dodatkowo nie absorbują zapachów oraz nie zbrylają się. Przecież kot raczej nie będzie chciał załatwić się w brudnej toaletce – bywa, iż upatruje sobie inne czyste miejsce. Z tego powodu prawidłowe uzupełnianie kuwetki to ważna sprawa nie tylko dla kotka, ale też dla posiadacza, który będzie trudnić się utrzymaniem czystości. Dzisiaj stosowanie takich rzeczy jak piasek lub papiery nie są konieczne, ponieważ sklepy zoologiczne proponują bardzo praktyczne wyjście, czyli podłoża zbrylające dla kota.
Posiadacze kotów mają wielki wybór żwirków do kuwetek. Fundamentalną właściwością podłoży zbrylających dla zwierząt jest pochłanianie zapachu oraz utwardzanie się, bo wtedy możemy w prosty sposób wyczyścić kuwetę. W sklepach dla zwierząt na ogół można uzyskać nawet kilka gatunków żwirków. Zazwyczaj możemy sklasyfikować je na poniższe rodzaje: żwirki silikonowe, drewniane oraz żwirki bentonitowe.
Każdy z wymienionych żwirków dla kota posiada inne własności i to od właściciela zależy, na który się nastawi. Zamawiając podłoże dla kota, powinno się wziąć pod uwagę ich atuty oraz wady.
Żwir silikonowy stworzony jest z materiału nazywanym piaskowiec. Charakteryzuje się tym, że doskonale wchłania koci mocz i magazynuje go wewnątrz. Świetnie pochłania odór, a wtedy nie ma potrzeby częstego wypróżniania toaletki. Minusem żwirku wapienno-piaskowego jest to, że po pewnym czasie nabiera żółtego koloru, co wygląda raczej nieestetycznie – z tego powodu dobrze jest stosować go w toaletkach zamkniętych.
Podkład z drewna jest ekonomiczny i konsekwentnie niweluje zapach. Inną korzyścią stosowania drewnianego podkładów dla zwierząt okazuje się także możliwość wyrzucenia go do toalety (ale raczej w nieznacznych ilościach). Niestety taki podkład może być dość rozdrobniony , , z tego względu, bywa że roznosi się po pomieszczeniach na kocich łapkach.
Żwirek bentonitowy to na ogół popularny rodzaj podłoża, który zbryla się w bryłki, a wtedy sprzątanie po kociaku przebiega błyskawiczne. Możemy taki żwirek nabyć w niewygórowanych cenach. Dobrze absorbują niepożądane zapachy. Nie wolno niestety usuwać go w kanalizacji, gdyż będzie skutkować to zapchaniem. Właściciele kotów na ogół pakują zużyty żwirek do worka na śmieci i wynoszą go do śmietnika.
Najlepiej jest zainwestować w typowy żwirek dla kota, gdyż niezwykle upraszcza to solidną opiekę nad pupilem. Zagwarantowanie komfortowej toaletki kotom to rola właściciela, warto jest uwzględnić propozycje, które oferują aktualnie producenci żwirków.

źródło: żwirek dla kota

Comments are closed.